ארכיון מחבר: shimshon

מה כדאי לדעת לפני שקונים מצבר לרכב

גם לכם הלך המצבר וצריכים לרכוש חדש? הבאנו לפניכם כמה טיפים מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים מצבר חדש לרכב.

מחירי המצברים בישראל שונים מאוד תלוי מהכין אתם קונים את המצבר סקר שוק קבע כי יש הפרשים של מעל לשלוים וחמש אחוז במחירי המצברים בין החנויות השונות.

מצבר רכב

מצבר רכב

מדוע ישנם הפרשים כה גדולים בין מוכרי מצברי הרכב השונים.

החשיבות של מצבר תקין ברכב הינה גבוהה במיוחד מלבד העובדה כי המבצרהוא הגורם הראשון בהנעת הרכב ובלעדיו לא היה יכול הרכב לנסוע חשוב לזכור כי  רוב המערכות של הרכבים כיום פועלות על צריכת חשמל וברכבים המודרנים מותקנים מערכות בטיחות שונות של בטיחות הנהג והרכב על מנת למנוע תאונות מערכות אלו מקבלות זרם ישיר מהמצבר זרמים לא תקינים של חשמל המגיעים ממצבר תקול יכולים לשבש את המערכות הללו ולגרום לתאונות לכן חשיבות תקינות המצבר היא כל כך חשובה ובנוסף בלי מצבר אי אפשר בכלל לנסוע. את העובדות הללו מנצלים המוסכים ומשווקי המצברים וחברות הגרירה  השונות.

מאז ומעולם לא הלך לפניהם שמם הטוב של מוסכניקים וכל הזמן רוב בעלי הרכבים נמצאים בחיפוש מתמיד אחר מוסכניק אמין ומקצועי שגם לא יגבה מחיר גבוה למרות שישנו פיקוח של איגוד המוסכים בישראל על המוסכניקים השונים כאשר מגיעים למכירת מצבר מרחב התמרון של המוסכניקים לגבי המחיר הינו גבוה במיוחד.

ומכיון שלא כל בעל רכב יודע ומכיר כיצד להחליף מצבר ולרוב הצרכן הישראלי אינו רוכש מצבר אלא אם כן הוא נגמר לגמרי והרכב תקוע מנצלים זאת בעלי המוסך ושירותי הגרר השונים כדי לגבות מחיר גבוה במיוחד עבור המצבר.

אז מה עושים כיצד אפשר לרכוש מצבר ועדיין לא לשלם יקר עבורו?

כאשר רוצים לרכוש מצבר עלינו לבוא עם קצת ידע מקדים לגבי מצברים. ראשית יש לדעת כי ישנם שני סוגי מצבר עיקריים לרכבים מצבר אטום שאינו מצריך טיפול שוטף ומצבר רגיל שיש צורך בטיפול מידי פעם ישנם הפרשי מחירים בין שני הסוגים הללו מצבר אטום יעלה לנו יותר מאשר מצבר רגיל בנוסף עלינו לדעת כמה אמפר המצבר שאנו צריכים לרכוש כל רכב דורש אמפר אחר בהתאם להוראות היצרן של הרכב על מנת לבדוק איזה סוג מצבר מתאים לרכב יש לעיין בספר הרכב במידה ואין את ספר הרכב ניתן להתייעץ עם בעל מקצוע.

על פי מומחים בענף המצברים המקום האידיאלי ביותר לרכוש מצבר הוא דווקא מספק של מצברים ספק מצברים הוא אחד שמוכר אך ורק מצברים לרכב ולא עוד מוצרים בנוסף כך תקבלו את המחיר הטוב ביותר עבור המצבר

תוכלו לבדוק את סוג המצבר המתאים לרכב שלכם בקישור הבא

כיצד ניתן לשנות את מראה הדירה ללא הוצאה כספית גדולה

אם גם לכם נמאס מאיך שהדירה שלכם נראית ואתם מעוניינים לשדרג את הדירה למשהו יותר מודרני ומשמעותי זה הזמן לעשות צביעה מוחדת לדירה.

כולם מחפשים פתרונות כיצד לשנות את מראה הדירה אך רובם ככולם חושבים המחיר יקר מדי אם נרצה לשנות עיצוב בדירה אך למעשה זה אינו חיב להיות נכון לגמרי ניתן היום בקלות ובמחירים זולים יחסית לעצב את הדירה ולהפוך אותה לארמון של ממש.פתרונות צבע מתקדמים

צביעת הקירות עם צבעים מיוחדים

שלב ראשון של עיצוב הבית הוא צביעת הקירות למעשה הדירה שלנו מוקפת בקירות והם אלו שתוחמים אותה כדי ליצור אווירה מיוחדת בדירה ולא סתם קירות צבועים בלבן ניתן היום לחדש את הקירות באמצעות צבעים מיוחדים דקורטיביים ישנו היום מגוון רחב של צבעים בעלי אפקטים מיוחדים לדוגמת צבע הספארי של חברת טמבור הצבע מעניק לקיר מראה ייחודי של מדבר חולי כמו איי דיונה במדבר משפחת הספארי מגיעה בכמה גוונים וניתן לעצב את הקיר בכל צורה שנרצה כמובן שיש לתת לבעל מקצוע לבצע עבודה זו וזו מעין עבודת אומנות בפני עצמה.

צביעת משקופים ודלתות

גם בתחום המשקופים והדלתות ניתן למוא הרבה חידושים מעניינים לא צריך להחליף את הדלת או את המשקוף על מנת ליצור לנו משקופים ודלתות מעוצבים ניתן באמצעות צבע בגימור עץ ניתן להיפטר מהגוון הלבן של הדלתות ולקבל דלת דמוי עץ בגימור מרהיב על כל שלל גווני העץ למיניהם.

צביעת ארונות

באמצעות צבע ניתן לעשות כמעט הכל היום אין צורך להחליף את הארונות הישנים בבית וזה לא משנה אם זה ארונות המטבח או הארון שנמצא באמבטיה או ארונות הקיר בבית על ידי צביעה מיוחדת של הארונות בבית  באמצעות צבעים לעץ נקבל ארונות במראה חדיש ושונה מאשר היו מקודם ממש כאילו החלפנו ארונות חדשים.

צביעת האמבטיהמברשת לצבע מיוחד

חוץ מצביעת קירות האמבטיה והארון כפי שהזכרנו למעלה ניתן לחדש את האמבטיה עצמה באמצעות צבע מיוחד בהתזה שמותז על גבי ציפוי האימייל של האמבטיה עצמה כך ניתן לחדש את מראה האמבטיה ואין צורך בכלל אפילו לחשוב על הלחילף אמבטיה לחדשה.

יצירת אומנות על הקירות

ישנם כמה שיטות כיצד אפשר לשנות את מראה העיצוב של הבית בנוסף לצבע שיטה ראשונה היא שימוש בשבלונות של ציורים ודוגמאות על מנת לעשות דוגמה על הקירות או הארונות במקביל ישנה עוד שיטה והיא שימוש במדבקות לקיר או לארונות כדי ליצור אפקטים ציורים מרהיבים על הקירות ועל הארונות בבית.

לסיכום, ניתן לחדש את כל הבית מבלי הצורך להחליף את כל הבית אלא ניתן באמצעות פתרונות צבע מתקדמים להפוך את הבית הישן למעוצב וחדשני.

לרעיונות ופתרונות צביעה מתקדמים בקרו באתר Paintnet

רכב המונע על מצבר

מידע חיוני לפני רכישת מצבר לרכב

לפני שממהרים לקנות מצבר חדש לרכב ישנם כמה דברים שעלינו לדעת עוד לפני הקנייה של המצבר

המצבר למעשה הוא לב ליבו של הרכב המצבר אחראי לאספקת זרם חשמלי שוטף עבור החלקים השונים ברכב הדבר הפרט החשוב ביותר בתפקודו של המצבר לרכב הוא הנעת הרכב אספקת זרם ראשוני למנוע כדי להתחיל להניע את מנוע הרכב לאחר מכן המצבר משמש לאספקת חשמל לאשר המערכות העובדות על חשמל ברכב כגון: רדיו, מערכת GPS חלונות חשמל, נעילה מרכזית ועוד. מצבר טוב לרכב יכול לתפקד בין שנתיים לארבע שנים תלוי בסוג המצבר ובאיכותו ותלוי בשימוש ברכב המצבר בעל יכולת טעינה מחודשת וכל זמן שהמנוע עובד הוא נטען מחדש על ידי מנוע קטן המותקן בתוך הרכב ומספק למצבר טעינה מחדש אי שמוש ברכב יכול לגרום למצבר להתרוקן ולא להתמלאות מחדש. מצבר שאינו מתפקד אסור בשום פנים ואופן לזרוק לפח האשפה יש לנהוג על פי כללי הבטיחות של המוסד לבטיחות וגיהות להשלכה של מצברים לרכב.רכב המונע על מצבר

כיצד עובד המצבר

המצבר למעשה הוא תא חשמלי המספק את חשמל לרכב הוא בנוי מקופסא העשויה פלסטיק קשיח ובתוכה מספר תאים בתוך התאים ישנם לוחות עופרת הטבולות בתוך חומצה השילוב של העופרת יחד עם החומצה יוצר פעולה כימית אשר מייצרת חשמל ומגיעה ישירות למנוע הרכב.

גדלים והספקים שונים

מצבר לרכב אינו מוצר אחיד ישנם מצברים המספקים 12V וישנם כאלו המספקים אפילו עד 25 V לכל רכב ישנה צריכת חשמל מסוימת המתאימה לו על פי הוראות יצרן הרכב. בנוסף המצבר מספק כח הנקרא אמפר יש מצבר 60 אמפר לרכב ויש מצבר 55 אמפר לרכב תלוי בדרישת יצרן הרכב.

מצברים בטכנולוגיות שונות 

ישנם מספר טכנולוגיות המשמשות את ענף מצברי הרכב ישנם מצברים המצריכים תחזוקה שוטפת של מילוי מים מזוקקים ובידקה כל כמה זמן של כמות הנוזלים הנמצאת במצבר וישנם כאלו שאין מצריכים תחזוקה שוטפת או מילוי של מים מזוקקים.

רכישת מצבר

>> המלצות על שירות החלפת מצבר לרכב עד בית – למאמר המלא לחץ כאן <<<

>> מה כדאי לדעת לפני שקונים מצבר לרכב <<<


מצבר לרכב

כאשר ניגשים לרכוש מצבר לרכב לרכב כמו בכל דבר שאנו רוצים לרכוש יש לבדוק את איכות המצבר ואת האחריות הניתנת יחד עם המצבר היות וישנם כמה וכמה חברות המייצרות מצברים לרכב חלקם תוצרת הארץ וחלקם מיובאים מחו"ל חשוב לשים לב שהמצבר שאנו רוכשים יהיה מתאים לאקלים הישראלי בנוסף יש לבדוק את תאימות המצבר לסוג הרכב על מנת לדעת איזה מצבר מתאים לרכב יש לעיין בהוראות יצרן הרכב ובדרישתו איזה סוג מצבר עבור הרכב המבוקש.

בנוסף יש לבדוק את המחירים המוצעים עבור המצבר שאנו רוצים לרכוש היות וענף המצברים אינו תחת פיקוח ניתן למצוא פערי מחירים רבים בין כל המקומות אשר מוכרים מצברים לרכב. חשוב לרכוש מצבר ממקום אמין ובעל המלצות טובות.

ניתן לחפש באינטרנט תחת החיפוש מצברים לרכב בכדי לקבל מידע חיוני על רכישה נכונה של מצברים לרכב.